Lisování CD a DVD

cd-disk

Expresní lisování CD a DVD s plnobarevným ofsetovým nebo sítotiskovým Pantone potiskem. Lisujeme všechny formáty CD a DVD: CD-ROM, CD-AUDIO, CD-EXTRA, DVD5, DVD9, DVD10 a nyní i HD DVD. Příprava obsahu lisovaných CD a DVD – DVD authoring, grafické zpracování vzhledu DVD a obalu DVD. Tiskoviny a obaly na CD/DVD.
:: expresní výroba již od 300 kusů
:: termíny od 3 dnů

Využijte náš e-obchod pro on-line objednávku.

Premastering a mastering
Základem kvalitního lisování CD/DVD je důkladná příprava a kontrola podkladů pro lisování. Vámi dodané podkladové CD/DVD (tzv. master disk) před výrobou lisovací matrice důkladně prověříme. V případě, že je vše v pořádku pokračujeme výrobou matrice – mastering (glassmastering). V opačném případě Vám můžeme dodané podklady opravit – premastering. V případě, že máte zájem o kvalitní přípravu podkladů pro lisování, můžete využít našich služeb: připravíme Vám hudební CD (CD Audio), prezentační CD (CD-ROM, CD-Extra), DVD authoring (menu…).
Nejčastějším problémem dodaných master CD/DVD je nesprávně vypálený disk nebo je použitý disk nekvalitní. U hudebních CD se také často vyskytují šumy a ruchy, které také kontrolujeme. Doporučujeme vypalování master CD/DVD co nejnižší možnou rychlostí a pouze na kvalitní média!

Lisování CD
Standartně lisujeme CD o průměru 12 cm se stříbrným pokovením – 74 minut hudby nebo 650 MB dat. Na výběr dále máte z těchto varinat: mini CD 8 cm, CD vizitka, tvarovaná CD (tvar hvězdy, auta…), parfémované CD, CD s individuálním stíracím kódem (vhodné pro soutěže a loterie), CD s grafickým masteringem…

Lisování DVD
Standartně lisujeme DVD o průměru 12 cm se stříbrným pokovením – kapacita 4,7GB. Na výběr dále máte z těchto varinat: DVD9, DVD 10, mini DVD 8 cm, tvarovaná DVD (tvar hvězdy, auta…), parfémované DVD, DVD s individuálním stíracím kódem (vhodné pro soutěže a loterie)…

Potisk ofset
Plnobarevný přímý potisk CD a DVD využívající soutisku barev CMYK nejčastěji v kombinaci s bílou podkladovou plochou. Vhodné pro tisk fotografií a obrázků. Výhodou potisku je přesná barevnost a dlouhá životnost.

Potisk sítotisk
Přímý potisk CD a DVD pomocí Pantone barev. Možnost tisku až 6-ti přímých barev. Téměř nezničitelný potisk! Možnost tisku metalických barev (zlatá, stříbrná…). Tato technologie se vyznačuje vysokou krycí vlastností barev, leskem a perfektní odolností.

Obaly a tiskoviny
Lisované CD/DVD můžeme ponechat na špindlu (bez obalu) nebo na přání zabalit do široké škály standartních (CD box, papírová pošetka, foliová pošetka, slimbox) i nestandartních obalů (digipack, digisleeve a jiné zakázkově vyráběné obaly z kartonu, plastu nebo i kovu). Samozřejmostí je také výroba CD tiskovin jako jsou booklety, inlaye a šubry. Vše následně zkompletujeme a případně zabalíme do folie či celofánu.

Termíny
Termíny se u lisování CD/DVD pohybují mezi 3 až 9 dny v závislosti na způsobu potisku a možnostech výrobních kapacit.